سیستم اسکادا

 

اسکادا به معنای سیستم کنترل سطح بالا و جمع‌آوری داده‌ها است. اسکادا در پلنت ها و صنایع مختلف و مباحث انرژی و انتقال به صورت گسترده کاربرد دارد. مانتیورینگ دقیق وضعیت هر یک از سیستم های حیاتی مناطق فوق الذکر به صورت متمرکز در سطح کلان و نهایت تغییر پارامترهای مهم از وظایف سیستم اسکادا میباشد. سیستم اسکادا کمک شایانی به مدیریت کاربری و نگهداری ، سیاست گذاری و مدیریت بحران ها میکند. وظیفه ذاتی این سیستم جمع آوری اطلاعات پایه از سنسورها و انتقال آن به مرکز کنترل و تجزیه و تحلیل اطلاعات و نمایش بر روی مانیتورها در جهت مشاهده کاربران مرتبط میباشد. اسکادا خط ارتباطی سیستم های وسیع با مدیریت و تصمیم گیری است.

مشاوره، امکان سنجی و شبیه سازی

1

تنوع راه حل های متعدد در جهت ایجاد ارزش افزوده در بخش های مختلف اقتصادی وارتقاء چشم گیر فروش محصول و ارائه خدمات در جهان به علم و مدیریت ویژه ایی تبدیل شده است . در این بین ارائه راه کارهای خلاق در جهت ارتقاء امنیت و ایمنی و وصول به اهداف کارفرمایان با ابزار های پیشرفته و هوشمند امروزی به سرعت میسر میگردد. مطالعه و تحقیق ، انتخاب ، پیاده سازی و شبیه سازی هر یک از سیستم ها توسط نرم افزارهای تخصصی آن و رعایت کلیه استانداردها در حدود وظایف هوپیران است.

تهیه و تامین تجهیزات

2

انتخاب برترین محصولات از سراسر جهان و در جهت برآورد نیازهای کارفرمایان، تامین مقرون به صرفه و با شناخت صحیح از امکانات و قابلیت ها، کیفیت و خدمات محصول، قابلیت و روش های یکپارچه سازی در صنایع مختلف و بر اساس الزامات و استانداردهای هر صنعت به صورت جداگانه و  از مبدا کشورهای آسیایی، اروپایی و آمرَیکا در کوتاه ترین زمان ممکن و همچنین به کارگیری صنایع داخلی و الزام توسعه تکنولوژی های نو در این تولیدات و تضمین کیفیت جهت وصول اهداف کارفرمایان از خدمات هوپیران در صنایع مختلف میباشد

اجرا، راه اندازی و آموزش

3

اجرای کلیه عملیات مهندسی با تاکید بر رعایت استاندارهای بین المللی ، نرم افزارهای آنلاین گزارش وضعیت عملکرد پیمانکار مجری به کارفرما ERP & CRM ، الزام حفظ محیط زیست و قوانین HSE ، تدوین اسناد و داکیومنت های حین اجرای عملیات، آموزش در طول فرآیند عملیات ، تحویل موقت و قطعی با حسن نظر کارفرما و رعایت کلیه قوانین کارگاه در جهت کاهش خسارات احتمالی ، تضمین کیفیت حسن انجام خدمات و عملکرد سیستم پس از اتمام تحویل قطعی در جهت حسن خدمات هوپیران، ارائه میگردد.

اخبارسیستم اسکادا

Has no content to show!

در یک فرآیند وسیع مانند خطوط انتقال گاز و یا برق همواره در هر نقطه که تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی وظیفه خاصی را انجام میدهند، سیستم های کنترل و ابزار دقیق در جهت نظارت و مدیریت خودکار پروسه فعالیت مینمایند. در این سیستم ها توابع و دستورات از قبل تدوین شده و فرآیند به صورت اتوماتیک به کار خود ادامه میدهد. لیکن بررسی و ثبت دستورات کلی که شامل مجموعه این فرآیند میباشد باید از طریق مرکز کنترل و مانیتورینگ صورت پذیرد. سیستم اسکادا اطلاعات دقیقی از سنسورها و تجهیزات فیلد را توسط باس ها و خطوط شبکه اطلاعات، دریافت مینماید. اطلاعات در مرکز کنترل اصلی تحلیل و کلیه فرآیند به صورت متمرکز نمایش داده میشود. کابران و مدیران مجموعه قابلیت بررسی کل فرآیند و تصمیم های مدیریتی را خواهند داشت . در این مرکز امکان تغییر پارامترهای مهم مانند ست پوینت ها وجود دارد ولیکن عملیاتی در جهت تغییر پارامترها و توابع کنترلی گسسته در این خط وجود نخواهد داشت. سیستم اسکادا در 5 لایه تعریف میگردد . انتخاب تجهیزات کنترل ابزار دقیق و سنسورها، خطوط انتقال اطلاعات به صورت پشتیبان و نهایت تحیلی و نمایش مهمترین قسمت های این سیستم میباشد. در این سیستم امکان دسترسی اطلاعات و مانیتورینگ وضعیت به کاربران خاص در نقاط مختلف پهنه جغرافیایی هم میسر میباشد. این سیستم کاربردهای وسیعی در صنایع تولید، توزیع و انتقال برق، صنایع نقت و گاز و پتروشیمی و انتقال، آب و فاضلاب، حمل و نقل، کارخانجات مختلف دارد.

Image
Has no content to show
Has no content to show
Has no content to show

logo-samandehi

Image
قیطریه، خیابان مهر اول غربی، خیابان شهید دکتر مسعودعلی محمدی، پلاک: 10، طبقه: سوم
info@houpiran.ir
021-22197122-26428086-22195498

مشاوره واتس آپ

WhatsApp: 09905397802

ایمیل ارتباطی

Info@houpiran.ir