ساعت مرکزی
برند هوپر کانادا ( با ارائه مجوز تولید به هوپیران)
اولین ساعت مرکزی Central Clock تولید ایران تحت استاندارد هوپر کانادا با پنل مرکزی و نرم افزار هوپف آلمان

 

 

سیستم ساعت مرکزی وظیفه نمایش دقیق زمان بر روی نمایشگرهای آنالوگ و دیجیتال و همچنین ایجاد همزمانی با سرورها و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری را بر عهده دارد. ساعت مرکزی توسط ارتباط با شبکه ماهواره ایی و GPS و یا توسط دریافت کلاک هم زمانی از سمت شبکه دیگری فعال میشود . اهمیت همزمانی در بعضی از مراکز و سامانه ها در حد ثانیه و یا حتی کسری از ثانیه میباشد و لذا این سیستم و مخصوصا تجهیزات مرکزی آن بسیار حیاتی ، دقیق و Redundant میباشد. هوپیران به دو روش تولید کننده و ارائه دهنده سیستم های GPS و ساعت مرکزی میباشد. تولیدات هوپیران در ساعت های انالوگ و دیجیتال بر پایه پروتکل های استاندارد NTP و RS485 و مجوز هوپر کانادا ساخته شده است. همچنین سیستم مرکزی کلاک برند هوپیران از برندهای هوپر کانادا و هپف آلمان بدون تغییر و در جهت اطمینان عملکرد، تامین و راه اندازی میشوند و لذا تجهیزات این پکیج را امروزه در اکثر فرودگاه ها، متروها ، بیمارستان ها، ورزشگاه ها و مراکز حیاتی جهان میتوان مشاهده نمود.
سیستم ساعت مرکزی Central Clock برند هوپر کانادا با تلفیق قابلیت هاو امکانات خارق العاده و زیباشناسی و اصول هنری به ارائه تجهیزات خاص و تولید آرایه های متناسب با معماری اماکن مختلف پرداخته است. تجهیزات نمایشی این برند دارای تنوع مختلف و از متریال گوناگون تولید میشوند. آلومینیوم و استیل از هوسینگ های متداول این برند هستند. همچنین هوپر دارای آرایه های EX برای نمایش ساعت در اماکن پر خطر نفت و گاز و پتروشیمی میباشد. تجهیزات دیگر این برند عمومی و برای استفاده در بیمارستان ها و ادارات پیشنهاد میگردد . ارائه نمایشگرهای بزرگ اختصاصی مانند ساعت های شهری و نماهای بزرگ ، همچنین آرایه های ساعت با جنس های خاص مانند طلا، نقره و پلاتین از خدمات اختصاصی هوپر میباشد.
تجهیز مرکزی و قلب تپنده این برند، سیستم های ناوبری هوپف آلمان است . تنوع تجهیزات و سامانه های مدیریتی و همچنین پشتیبانی از پروتکل های گوناگون از اهداف تیم توسعه هوپر و هپف است .
سیستم ساعت مرکزی هوپر با دریافت سیگنالهای همسان سازی از ماهواره ، فرکانس رادیویی و یا سایر سرورهای اختصاصی و عمومی دو وظیفه زیر را به خوبی انجام می دهد.
 اعلام و نمایش ساعت دقیق و یکسان بر اساس موقعیت جغرافیایی
 یکسان سازی و سینک نمودن عملکرد کلیه تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی

 

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS جهت پروژه های بیمارستان و آزمایشگاه

 هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS جهت پروژه های بیمارستان و آزمایشگاه

بیمارستان ها دارای نیازهای متعدد جهت نمایش دقیق زمان برای بخش پرستاری و پزشکی میباشند. اعلام دقیق دوزهای دارویی در واحد های زمان و یا سنجش پارامترهای حیاتی در واحد های زمانی از اهمیت بالایی برخوردار است . همچنین نظم سیستماتیک در واحد های درمانی و آزمایشگاهی دقت عملکرد و وصول به اهداف این اماکن را تسهیل می بخشد. ساعت مرکزی با آرایه های نمایش آنالوگ و دیجیتال در بخش های مختلف بیمارستانی و بر اساس کاربری هر بخش تعریف و جانمایی میگردد . تجهیزات مرکزی به صورت Redundant وظیفه ارائه پالس همسان سازی ساعت های موجود در پروژه و همچنین همزمانی سرورهای خدماتی و مدیریتی و رکوردرهای نظارت تصویری را بر عهده دارد .

 

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS پروژه های اداری و تجاری

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS پروژه های اداری و تجاری
در پروژه های اداری و تجاری سیستم ساعت مرکزی جهت نمایش دقیق ساعت در اماکن مختلف کاربرد دارد. در این اماکن اولویت اول نمایش دقیق زمان برای بازدیدکنندگان و کاربران میباشد و سپس هم زمانی در سرورها و تجهیزات کنترل هوشمند ساختمان در اولویت است. در این پروژه ها بیشتر به آرایه های ساعت با ابعاد مختلف بر اساس فواصل مورد نیاز احتیاج خواهد بود . گاها ساعت هایی به ابعاد بسیار بزرگ برای محوطه های خارجی پیشنهاد میگردد. ساعت های دیجیتال در اتاق هایی با نیاز بررسی دقیق زمان استفاده خواهند شد . آنتن های خارجی جهت دریافت کلاک ساعت از ماهواره استفاده خواهد شد .

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS جهت پروژه های حمل و نقل و ریلی

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS جهت پروژه های حمل و نقل و ریلی
پروژه های حمل و نقل هوایی ، ریلی و زمینی وابستگی بسیار زیادی به زمان دارند بطوریکه عدم زمانبندی دقیق در ساختارهای حمل نقل هوایی و ریلی ممکن است موجب ایجاد فاجعه های انسانی شود . همچنان عدم کارکرد صحیح سیستم های ساعت مرکزی در هم زمانی باعث تاخیر و اتلاف زمان و هزینه خواهد شد. لذا استفاده از سیستم های همزمانی دقیق و قابل اعتماد با قابلیت Redundancy جزئی از الزامات سیستم های ناوبری میباشد. همچنین نمایشگرهای محیطی در این اماکن وظیفه نمایش دقیق ساعت را بر اساس نقاط مختلف جغرافیایی بر عهده خواهند داشت . فرض نمایید در یک فرودگاه پنل های نمایش ساعت دچار اشتباه شوند و یا سیستم های نمایش پروازها دچار اختلال گردند. تعداد انبوهی مسافر ، بار و کادر فرودگاهی دچار سردرگمی خواهند شد. جدا از این مبحث سیستم های دقیق سیگنالینگ و اسکادا در پروژه های ریلی و ناوبری هوایی و زمینی بر اساس ساعت مرکزی ماهواره ای هم زمان شده و لذا عملکرد درست آنها وابسته به زمانبندی دقیق خواهد بود. سیستم مرکزی کلاک هوپیران از برند هوپف آلمان و هوپر کانادا بوده که در پروژه های بزرگ سیگنالینگ و ناوبری هوایی در جهان کاربرد وسیعی دارد.

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS پروژه های پتروشیمی ، پالایشگاهی و نفتی

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPS پروژه های پتروشیمی ، پالایشگاهی و نفتی
ساعت مرکزی در پروژه های نفتی و پالایشگاهی بیشتر جهت همسان سازی سیستم های کنترل ابزار دقیق و اسکادا کاربرد دارند . این سیستم ها جهت کاربری درست و ارائه گزارشات دقیق و LOG سیستم، وابسته به دریافت کلاک درست و صحیح می باشند . همچنین سیستم های نظارتی مانند کنترل تردد و دوربین های مدار بسته بر اساس این برنامه زمانبندی عمل خواهند نمود. لذا پنل های مرکزی GPS و سنترال کلاک در این پروژه ها کاملا Redundant و از پروتکلهای صنعتی بهره میبرند. هوپف آلمان و هوپر کانادا قابلیت های بسیار اختصاصی را برای پروژه های نفتی در سیستم های سنترال کلاک ارائه میدهند . ارائه ساعت های نمایشی دیجیتال با قابیلت EX و IP68 از محصولات اختصاصی این گروه میباشد. هوپیران ارائه دهنده سیستم های GPS و ساعت مرکزی این گروه در ایران میباشد.


هوپیران ارائه دهنده سیستم های ساعت مرکزی سنترال کلاک و GPSپروژه های بانکی و موسسات مالی


شعب بانکی و موسسات مالی در مناطق جغرافیایی مختلف واقع شده اند و لذا ساعت کارکرد هر یک و نمایش ساعت دقیق در تمام شعب از اهمیت ویژه ای برخوردار است . این امر موجب نظم در کلیه عملکرد ها و همچنین همزمانی سیستم ها و سرورها در کلیه شعب و دفاتر بانکی خواهد شد. دریافت اطلاعات دقیق تمام دوربین ها و همزمانی گزارشات آنها موجب تسهیل در بررسی نیازهای مختلف بخش های مدیریتی و حراستی بانکی خواهد شد. سیستم مرکزی با دریافت ساعت دقیق از ماهواره و انتقال به تمام سیستم ها و آرایه های نمایشگر ، بدون محدودیت جغرافیایی امکان همزمانی دقیق را خواهند داشت. هوپیران ارائه دهنده ساعت مرکزی هوپر کانادا و هوپف آلمان در پروژه های سنترال کلاک میباشد.

برند HOPF

هوپیران تامین کننده ، مشاور ، مجری و طراح سیستم های تایم سرور ، gps و کلاک برند hopf آلمان


hopf Elektronik GmbH در سال 1972 در کشور آلمان تاسیس شد و بیش از 45 سال در حال تولید و فروش سیستم های GPS و clock مرکزی با دقت بسیار بالا میباشد. کیفیت بالای محصولات HOPF تضمین کننده توسعه ، تولید و فروش و همچنین راهکارهای سازمانی این برند است.
محصولات نوآورانه این شرکت آلمانی توسط شرکتهای شناخته شده در سراسر جهان برای پیاده سازی سیگنالهای بسیار دقیق هماهنگ سازی زمان در برنامه های صنعتی ، شبکه های کامپیوتری، شبکه های رایانه ایی، شبکه های صنعتی و برای اجرای موفقیت آمیز پروژه های پیچیده صنعتی استفاده میشود.


محصولات HOPF در کارخانه ایی در Lüdenscheid ، واقع در منطقه بتونی Sauerland ساخته می شود. استفاده از جدیدترین فن آوری ها و فرآیندهای تولیدی باعث بهبود مستمر و بهینه سازی حفاظت از محیط زیست شرکت شده است. هدف شرکت HOPF این است که ضمن حفظ امکان سنجی اقتصادی بهترین راه حل فنی را برای برنامه های کاربردی خود به مشتریان ارائه دهد. از زمان تأسیس این شرکت ، بیش از 2.75 میلیون سیستم هاف در جهان مورد استفاده قرار گرفته است.
محصولات این برند در گروه بندی زیر قابل ارائه میباشد :


Industrial time reference systems
Network time server appliances
Signal and protocol converters
Antennas and accessories
Analogue clocks and digital displays

 

 

 هوپیران تامین کننده و یکپارچه ساز محصولات HOPF با سایر برندها و تجهیزات صنعتی و زیرساختی 

 

 مشاوره در جهت انتخاب محصول و تعیین پروتکل های ارتباطی استاندارد با تجهیزات و سلوشن های مورد نظر و استفاده از قابلیت های بی نظیر و خاص برند HOPF در هم زمانی سیستم کلاک تجهیزات صنعتی و شبکه های عظیم و همچنین تامین محصولات و اجرا و راه اندازی آن، از خدمات گروه هوپیران در این سیستم میباشد. 

 

 

 

 

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

ماژول 6875 یک تایم سرور GPS در یک محفظه جمع و جور آلومینیومی برای نصب در ریل 35 میلی متری است. این ماژول دارای دو رابط شبکه 10/100/1000 طبق شرح ذیل میباشد: 2 ethernet interfaces 10/100/1000 Mbit/s...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

تایم سرور 8029NTS کاملاً بدون تعمیر و نگهداری و هماهنگ سازی کلاک شبکه جهت نصب بصورت DIN Rail و بهترین راه حل هماهنگ سازی شبکه ها و برنامه های صنعتی استسرور NTP مستقل به طور...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

سیستم ساعت و تایم سرور جهت صرفه جویی در فضا در محفظه پروفیل آلومینیوم بسته و برای نصب آسان و افقی در ریل آماده شده است اطلاعات مهم و وضعیت عملیاتی موجود از طریق LED ها...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

By implementation of up to two (2) NTP LAN Boards 7273(RC) or NTP LAN Boards 7274(RC) (10/100/1000 Mbit/s autosensing, VLAN, Bonding, PRP) system 6844(RC) becomes a highly accurate NTP Stratum 1 Time Server fo synchronization of computers and industrial networks.

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

سرور دقیق هماهنگ سازی رایانه ها و شبکه های صنعتی By implementation of NTP LAN Boards 7273(RC) or NTP LAN Boards 7274(RC) (10/100/1000 Mbit/s autosensing, VLAN, Bonding, PRP) system 7001(RC) becomes a highly accurate NTP Stratum 1 Time Server for...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

The receiver unit 4460 serves to synchronise the control devices with cyclic pulses.The data are emitted potential free. The unit can operate in a wide voltage range 12-60V DC (optional 36-75VDC).The electronic is placed in a plastic terminal box with screw terminals for the connections. The...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Module 4465 is a DCF77 clock in a compact aluminium housing for 35mm DIN rail mounting (DIN EN 60715 TH35). The module is easily clipped onto the rail via a clip based on "snap-in" mechanism.Module 4465 has a serial interface that is implemented in two (2) interface formats. There are five (5)...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Module 4475 is a Sub-Master Clock Module in a compact aluminium housing for 35mm DIN rail mounting (DIN EN 60715 TH35). The module is easily clipped onto the rail via a clip based on "snap-in" mechanism. The synchronisation of Sub-Master Clock Module 4475 can be performed via the following...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Module 6870 is a GPS clock in a compact aluminium housing for 35mm DIN rail mounting (DIN EN 60715 TH35). The module is easily clipped onto the rail via a clip based on "snap-in" mechanism. Module 6870 has two (2) individual and independent interfaces and is available in six (6) different...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Module 6875 is a GPS Time Server in a compact aluminium housing for 35mm DIN rail mounting (DIN EN 60715 TH35). It consists of a GPS clock module 6875 in an extended DIN Rail housing that have an additionally implemented NTP SINEC H1 LAN Board 7273 or an NTP SINEC H1 LAN Board 7274 (2 ethernet...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Compact - space-saving - highly precise - maintenance free! This is the hopf network timeserver 8030NTS/GPS, easily explained. With its up to 2 isolated and mutually independent network timeserver modules and up to 4 ethernet interfaces the network timeserver 8030NTS/GPS for DIN rail mounting is...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Switch-Box - System 5000 was designed and developed for setting up redundant clock systems in the 'hot standby function with automatic status-dependent signal switchover' operating mode. Switch-Box - System 5000 is used when the most stringent demands are placed on the availability of a clock...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

نمایشگرهای بزرگ 4985 شامل یک ماتریس  16 در 16 دو خط 42 میلیمتری و یا یک خط 84 میلی متری هستند. آنها نمایش مقادیری مانند زمان بسیار دقیق و تاریخ را بر عهده دارند  The basic version of...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Mechanical structure of the antennaThe antenna is housed in a round weatherproof plastic casing. The casing cover is arched to prevent any rain water, snow or other impurities from settling on the antenna. The mechanical construction consists of sturdy, anodized aluminium or aluminium die-casting...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

When outdoor antennas are used high interference voltage or current pulses may occur in the antenna cable during thunderstorms. This may result in damaging or destroying not only the directly connected radio-controlled clock system but also any other devices connected. To avoid severe damage and...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

Passive GPS 2x Power SplitterIf only one GPS antenna can be installed (due to structural or other reasons), it is however possible to operate two GPS receivers with one common GPS antenna by using the passive GPS antenna splitter 4443. Voltage for Power Splitter 4443 is supplied internally by the...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

If only one GPS antenna for operating several GPS receivers can be installed (due to structural or other reasons), it is however possible to operate up to 8 GPS receivers with one common GPS antenna by using the active GPS antenna splitter 4449. This solution is often used in the context of...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

The line amplifier is integrated into an HF proof housing with a base plate. It is therefore easy to fix the device to the wall. The 6849 line amplifier is looped into the antenna cable. The voltage supply of the line amplifier is provided via the antenna cable by the BNC connector of the hopf GPS...

بیشتر...

مجموعه: برند HOPF
تولید کننده: برند HOPF آلمان

If several DCF77-clocks are wanted in the building the 4x antenna amplifier with potential separation can be used. The device is structured like the antenna amplifier FG444400, but without indirect lightning protection. The housing contains the mains unit and several amplifier modules. The signal...

بیشتر...

 

پروتکل های سیستم کلاک و ساعت مرکزی

ساعت مرکزی وظیفه نمایش دقیق زمان و تاریخ را بر عهده دارد . این تجهیزات با توجه به نوع معماری ساختمان ها جانمایی خواهند شد و بر اساس نیاز به نمایش زمان ، تاریخ و امکانات مازاد مانند دما و رطوبت و ... نصب و راه اندازی میشوند. معمولا نمایشگرها به سه دسته تقسیم میشوند، نمایشگرهای دیجیتال ، نمایشگرهای انالوگ و نهایتا پنل های مانیتوری . لیکن نوع اتصال کلیه تجهیزات اعم از نمایشگر های ساعت و یا سرورها و تجهیزات سخت افزاری جهت یکسان سازی کلاک آنها می باید تحت پروتکل استاندارد انجام شود . در زیر سه نوع پروتکل متداول معرفی شده است : 

 

کلاک مرکزی از نظر تکنولوژی ارتباطی به چند مدل مختلف تقسیم بندی می‌شود:

1- ارتباط تحت شبکه و ساعت های POE

این نوع تجهیزات از طریق کابل شبکه با سرور مرکزی ارتباط برقرار می‌نماید و همچنین برق لازم جهت عملکرد را از طریق شبکه به صورت POE دریافت می‌نماید.

 

 2- ارتباط وایرلس

این نوع ارتباط برای اماکنی که امکان کابل کشی در محیط وجود ندارد، می‌توان انتخاب مناسبی باشد. ساعت مجهز به سیستم برق و یا باطری می‌باشد و به صورت بی‌سیم به شبکه متصل می‌شود و اطلاعات ساعت سرور را دریافت می‌نماید.

 

3- ارتباط صنعتی و زوج سیم

برای ایجاد ارتباط ما بین سخت افزارها و ساعت ها با سرور کلاک از یک زوج سیم تحت RS232 استفاده می شود. در برخی موارد این نوع ساعت دارای باطری بوده و در برخی دیگر از همان زوج سیم برای تغذیه و فعالیت ساعت استفاده می شود. امروزه استفاده از پروتکل RS232 کمتر شده است و فقط در برخی شرایط استفاده می‌شود. لیکن همچنان پروتکل های تحت RS485 بسیار متدوال بوده است و کلیه سخت افزارهای صنعتی در لایه فیلد توسط این پروتکل با سرور کلاک ارتباط بر قرار مینمایند. نمایشگر های ساعت های صنعتی نیز همچنان با استفاده از این پروتکل در حال تولید میباشند. استفاده از این پروتکل امکان Redundant شدن سیستم کلاک صنعتی را نیز میسر میسازد . 

 

گروه هوپیران ارائه دهنده خدمات مشاوره ، راه اندازی ، تامین و طراحی کلیه تجهیزات کلاک مرکزی و نمایشگرهای ساعت برای کلیه امکان با پروتکل های فوق میباشد و از ارائه خدمات یکپارچه و قابل اطمینان به کارفرمایان استقبال مینماید. 

 

جانمایی و انتخاب ساعت مرکزی مناسب

با توجه به طراحی منحصر به فرد هر مجموعه،  می‌توان ذکر کرد که دیوار، ستون و المان معماری خصوصیات منحصر خود را دارا می‌باشد. بنابراین در راستای جانمایی ساعت در محل باید به نکات مختلفی توجه نمود. در این بخش به برخی از این نکات اشاره خواهد شد:

 

 

1- دید کامل:

در برخی از مجموعه‌ها به عنوان مثال یک مجتمع تجاری، راهروهایی برای اتصال قسمت‌های مجموعه موجود می‌باشد. در این راهرو برای نشان دادن ساعت به مشتریان از این سیستم استفاده می‌شود. حال اگر ستون در این راهرو وجود داشته باشد، باید جانمایی ساعت را به نحوی در نظر گرفت که از هر دو مسیر به راحتی دیده شود. بنابراین، در برخی موارد از نرم‌افزارهای شبیه سازی 3 بعدی برای مشخص نمودن زاویه دید دقیق ساعت استفاده می‌شود.

 

2- فضای مورد نظر:

هر ساعت برای خود، جلوه و کاربری و همچنین هزینه متفاوتی را به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال ساعت دیجیتال جلوه‌ای صنعتی دارد، بنابراین استفاده از آن در فضای عمومی پیشنهاد نمی شود. استفاده از ساعت با قابلیت ثانیه شمار برای اماکن تفریحی و عمومی به جهت ایجاد اضطراب پیشنهاد نمی گردد ولیکن این ساعت برای اتاق های عمل ، بیمارستان ها و اماکن صنعتی الزامی است . 

 

3- ابعاد ساعت:

ابعاد ساعت برای دید آن از فواصل مختلف مهم می‌باشد. بنابراین هرچه ابعاد ساعت بزرگتر باشد، از فواصل دورتری قابل دید است. در نتیجه در راهروهایی با طول زیاد ، اماکن شهری و یا سالن های انتظار فضاهای بزرگ ، به جای استفاده از چند ساعت، می‌توان از یک ساعت با ابعاد بزرگتر استفاده نمود.

 

4- فضاهای خاص :

ساعت های غیر معمول برای فضاهای خاص تولید میشوند . این ساعت ها در فضاهای شهری به صورت باغچه و یا ابنما قابل مشاهده هستند. همچنین ساعت های بسیار بزرگ ساختمان های عظیم شهری جزوی از این تجهیزات میباشند . 

 

5- اماکن صنعتی با ریسک بالا: 

اماکن صنعتی مانند نفت و گاز و پترشیمی ، آزمایشگاه های خاص و .... بنا بر نیاز محاسبه زمان جهت پرسنل در شرایط خاص از ساعت های ضد انفجار ex استفاده مینمایند .

 

6- نور بک لایت :

استفاده از ساعت در تاریکی شب و در اماکنی که روشنایی لازم محیطی را ندارند مانند میدان های شهری ، سر درب ساختمان ها ، فضاهای کوچک و صنعتی نیازمند نور داخلی صفحه نمایش و بک لایت میباشد. 

 

7- یکپارچه سازی ساعت مرکزی 

در ایستگاه های حمل و نقل و فرودگاه ها استفاده از همزمانی سیستم کلاک و نمایش ساعت در گوشه نمایشگرهای اعلام تردد مسافران PIS و راهنمای مسافر VG امری متداول است . 

 

در راستای دریافت موقعیت مناسب و سنکرون نمودن ساعت سرور با ساعت‌های دنیا از انواع گیرنده های اکتیو gps استفاده می‌شود. این آنتن با اتصال به ماهواره ساعت دقیق را برای سرور مشخص می‌نماید و توسط سرور به تمامی ساعات نصب شده و سرورهای سیستم‌ها انتقال داده می‌شود. این آنتن باید از جنس قابل قبول بوده تا بتواند در مقابل باد، آب و همچنین شرایط جوی نامساعد مقاوم باشد. جهت اتصال هرچه بهتر آنتن با ماهواره‌های GPS، این تجهیز در بلندترین نقطه ساختمان نصب می‌شود. لازم به ذکر می‌باشد که در صورت نصب بر روی دکل برای محافظت در برابر صاعقه از تجهیزات صاعقه گیر و یا Surge arrester استفاده می‌شود. هوپیران ارائه دهنده انواع گیرنده های gps و کلاک مطابق استانداردهای بین المللی میباشد. 

 

سالیان متمادی است که در امکان مهم، رسمی و بزرگ بسیاری از شهرهای معروف دنیا، برج ساعت‌ (Tower Clock) نصب می‌گردد. بعضاً ابعاد برخی از این ساعت‌ها چندین برابر قد یک انسان است که در میدان‌های مهم و یا بر فراز فانوس دریایی نصب می‌شوند.  این نوع ساعت بیشتر برای زیبا سازی محیط استفاده می‌شود و همچنین می‌توان از بدنه آن برای نصب تجهیزات جریان ضعیف مانند آنتن وایرلس و یا دوربین نظارت تصویری استفاده نمود. برج های ساعت بیشتر جنبه زیبایی و نماد وقت شناخته میشوند و مستقیما به گیرنده GPS متصل میشوند. این تجهیزات امروژه توسط موتورهای الکتریکی و چرخدنده های مکانیکی راه اندازی میشوند. هوپیران ارائه دهنده انواع سیستم های کنترلی و مدیریت کلاک سامانه ها و سیستم های شهری میباشد. 

 

 

ساعت بدون قاب (Open Face) نوع جدیدی از ساعت‌ می‌باشد که ظرافت و جذابیت خاصی دارد. این‌گونه از ساعت‌ فقط شامل موتور و عقربه‌ها است و هیچ‌گونه قاب و یا شیشه‌ای در آن‌ وجود ندارد. لذا این نوع ساعت‌ جلوه زیبا و جذابی داشته و همچنین در آن‌ می‌توان نوآوری را احساس نمود. اندازه این ساعت‌ها از 30 الی 75 سانتی‌متر می‌باشد. از دیگر ویژگی‌هایی که این ساعت باید داشته باشد، میتوان به قابلیت نصب الگو اشاره نمود. این نوع ساعت قابلیت نصب بر روی نما را نیز دارد. 

 

ساعت مرکزی آنالوگ
30 سانتی متر الی 100 سانتی متر

برند هوپر کانادا ( با ارائه مجوز تولید به هوپیران)
اولین ساعت مرکزی Central Clock تولید ایران تحت استاندارد هوپر کانادا با پنل مرکزی و نرم افزار هوپف آلمان

 

 

سیستم ساعت مرکزی وظیفه نمایش دقیق زمان بر روی نمایشگرهای آنالوگ و دیجیتال و همچنین ایجاد همزمانی با سرورها و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری را بر عهده دارد. ساعت مرکزی توسط ارتباط با شبکه ماهواره ایی و GPS و یا توسط دریافت کلاک هم زمانی از سمت شبکه دیگری فعال میشود . اهمیت همزمانی در بعضی از مراکز و سامانه ها در حد ثانیه و یا حتی کسری از ثانیه میباشد و لذا این سیستم و مخصوصا تجهیزات مرکزی آن بسیار حیاتی ، دقیق و Redundant میباشد. هوپیران به دو روش تولید کننده و ارائه دهنده سیستم های GPS و ساعت مرکزی میباشد. تولیدات هوپیران در ساعت های انالوگ و دیجیتال بر پایه پروتکل های استاندارد NTP و RS485 و مجوز هوپر کانادا ساخته شده است. همچنین سیستم مرکزی کلاک برند هوپیران از برندهای هوپر کانادا و هپف آلمان بدون تغییر و در جهت اطمینان عملکرد، تامین و راه اندازی میشوند و لذا تجهیزات این پکیج را امروزه در اکثر فرودگاه ها، متروها ، بیمارستان ها، ورزشگاه ها و مراکز حیاتی جهان میتوان مشاهده نمود.
سیستم ساعت مرکزی Central Clock برند هوپر کانادا با تلفیق قابلیت هاو امکانات خارق العاده و زیباشناسی و اصول هنری به ارائه تجهیزات خاص و تولید آرایه های متناسب با معماری اماکن مختلف پرداخته است. تجهیزات نمایشی این برند دارای تنوع مختلف و از متریال گوناگون تولید میشوند. آلومینیوم و استیل از هوسینگ های متداول این برند هستند. همچنین هوپر دارای آرایه های EX برای نمایش ساعت در اماکن پر خطر نفت و گاز و پتروشیمی میباشد. تجهیزات دیگر این برند عمومی و برای استفاده در بیمارستان ها و ادارات پیشنهاد میگردد . ارائه نمایشگرهای بزرگ اختصاصی مانند ساعت های شهری و نماهای بزرگ ، همچنین آرایه های ساعت با جنس های خاص مانند طلا، نقره و پلاتین از خدمات اختصاصی هوپر میباشد. 
تجهیز مرکزی و قلب تپنده این برند، سیستم های ناوبری هوپف آلمان است . تنوع تجهیزات و سامانه های مدیریتی و همچنین پشتیبانی از پروتکل های گوناگون از اهداف تیم توسعه هوپر و هپف است . 
سیستم ساعت مرکزی هوپر با دریافت سیگنالهای همسان سازی از ماهواره ، فرکانس رادیویی و یا سایر سرورهای اختصاصی و عمومی دو وظیفه زیر را به خوبی انجام می دهد.
 اعلام و نمایش ساعت دقیق و یکسان بر اساس موقعیت جغرافیایی 
 یکسان سازی و سینک نمودن عملکرد کلیه تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی

 

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی آنالوگ و سنترال کلاک تحت پروتکل های  GPS

 

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 30 سانتی متری بیرونی یک و دو طرفه برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 40 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 60 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 80 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 100سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 30 سانتی متری دو طرفه داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است ....

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 40 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 60 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 80 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 30 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 40 سانتی متری دو طرفه داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است ....

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 60 سانتی متری دو طرفه داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است ....

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 80 سانتی متری دو طرفه داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است ....

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 40 سانتی متری بیرونی یک و دو طرفه برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 60 سانتی متری بیرونی یک و دو طرفه برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 80 سانتی متری بیرونی یک و دو طرفه برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 100 سانتی متری بیرونی یک و دو طرفه برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 30 سانتی متری داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی 40 سانتی ضد انفجار، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است . زیبایی و ظرافت این نوع ساعت و مقاومت بدنه آن ، این...

بیشتر...

 

ساعت مرکزی دیجیتال
57 الی 500 میلیمتر ارتفاع سگمنت ها

برند هوپر کانادا ( با ارائه مجوز تولید به هوپیران)
اولین ساعت مرکزی Central Clock تولید ایران تحت استاندارد هوپر کانادا با پنل مرکزی و نرم افزار هوپف آلمان

 

 

سیستم ساعت مرکزی وظیفه نمایش دقیق زمان بر روی نمایشگرهای آنالوگ و دیجیتال و همچنین ایجاد همزمانی با سرورها و تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری را بر عهده دارد. ساعت مرکزی توسط ارتباط با شبکه ماهواره ایی و GPS و یا توسط دریافت کلاک هم زمانی از سمت شبکه دیگری فعال میشود . اهمیت همزمانی در بعضی از مراکز و سامانه ها در حد ثانیه و یا حتی کسری از ثانیه میباشد و لذا این سیستم و مخصوصا تجهیزات مرکزی آن بسیار حیاتی ، دقیق و Redundant میباشد. هوپیران به دو روش تولید کننده و ارائه دهنده سیستم های GPS و ساعت مرکزی میباشد. تولیدات هوپیران در ساعت های انالوگ و دیجیتال بر پایه پروتکل های استاندارد NTP و RS485 و مجوز هوپر کانادا ساخته شده است. همچنین سیستم مرکزی کلاک برند هوپیران از برندهای هوپر کانادا و هپف آلمان بدون تغییر و در جهت اطمینان عملکرد، تامین و راه اندازی میشوند و لذا تجهیزات این پکیج را امروزه در اکثر فرودگاه ها، متروها ، بیمارستان ها، ورزشگاه ها و مراکز حیاتی جهان میتوان مشاهده نمود.
سیستم ساعت مرکزی Central Clock برند هوپر کانادا با تلفیق قابلیت هاو امکانات خارق العاده و زیباشناسی و اصول هنری به ارائه تجهیزات خاص و تولید آرایه های متناسب با معماری اماکن مختلف پرداخته است. تجهیزات نمایشی این برند دارای تنوع مختلف و از متریال گوناگون تولید میشوند. آلومینیوم و استیل از هوسینگ های متداول این برند هستند. همچنین هوپر دارای آرایه های EX برای نمایش ساعت در اماکن پر خطر نفت و گاز و پتروشیمی میباشد. تجهیزات دیگر این برند عمومی و برای استفاده در بیمارستان ها و ادارات پیشنهاد میگردد . ارائه نمایشگرهای بزرگ اختصاصی مانند ساعت های شهری و نماهای بزرگ ، همچنین آرایه های ساعت با جنس های خاص مانند طلا، نقره و پلاتین از خدمات اختصاصی هوپر میباشد. 
تجهیز مرکزی و قلب تپنده این برند، سیستم های ناوبری هوپف آلمان است . تنوع تجهیزات و سامانه های مدیریتی و همچنین پشتیبانی از پروتکل های گوناگون از اهداف تیم توسعه هوپر و هپف است . 
سیستم ساعت مرکزی هوپر با دریافت سیگنالهای همسان سازی از ماهواره ، فرکانس رادیویی و یا سایر سرورهای اختصاصی و عمومی دو وظیفه زیر را به خوبی انجام می دهد.
 اعلام و نمایش ساعت دقیق و یکسان بر اساس موقعیت جغرافیایی 
 یکسان سازی و سینک نمودن عملکرد کلیه تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی

 

هوپیران ارائه دهنده سیستم ساعت مرکزی دیجیتال و سنترال کلاک تحت پروتکل های  GPS

 

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی دیجیتال 57 میلیمتر سگمنت داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی دیجیتال 75 میلیمتر سگمنت داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی دیجیتال 100 میلیمتر سگمنت داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی دیجیتال 180میلیمتر سگمنت داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان تولید شده است...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی دیجیتال 100میلیمتر سگمنت محیط بیرونی و داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی دیجیتال 180میلیمتر سگمنت محیط بیرونی و داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی دیجیتال 250 میلیمتر سگمنت محیط بیرونی و داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی دیجیتال 320 میلیمتر سگمنت محیط بیرونی و داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

ساعت مرکزی دیجیتال 500 میلیمتر سگمنت محیط بیرونی و داخلی برند هوپر کانادا و با مجوز ساخت هوپیران، مطابق با استانداردهای بین المللی و همخوان با سیستم مرکزی هوپف آلمان...

بیشتر...

تولید کننده: برند هوپیران

The basic version of the large display 4985 consists of a matrix measuring 16x64 LED. Two lines of 42mm or one line of 84mm alphanumeric characters can be displayed on this matrix. The device can operate as a large display for values such as grid time, difference time and mains frequency which can...

بیشتر...

logo-samandehi

Image
قیطریه، خیابان مهر اول غربی، خیابان شهید دکتر مسعودعلی محمدی، پلاک: 10، طبقه: سوم
info@houpiran.ir
021-22197122-26428086-22195498

مشاوره واتس آپ

WhatsApp: 09905397802

ایمیل ارتباطی

Info@houpiran.ir