پروتکل های ساعت مرکزی

پروتکل های سیستم کلاک و ساعت مرکزی

ساعت مرکزی وظیفه نمایش دقیق زمان و تاریخ را بر عهده دارد . این تجهیزات با توجه به نوع معماری ساختمان ها جانمایی خواهند شد و بر اساس نیاز به نمایش زمان ، تاریخ و امکانات مازاد مانند دما و رطوبت و ... نصب و راه اندازی میشوند. معمولا نمایشگرها به سه دسته تقسیم میشوند، نمایشگرهای دیجیتال ، نمایشگرهای انالوگ و نهایتا پنل های مانیتوری . لیکن نوع اتصال کلیه تجهیزات اعم از نمایشگر های ساعت و یا سرورها و تجهیزات سخت افزاری جهت یکسان سازی کلاک آنها می باید تحت پروتکل استاندارد انجام شود . در زیر سه نوع پروتکل متداول معرفی شده است : 

 

کلاک مرکزی از نظر تکنولوژی ارتباطی به چند مدل مختلف تقسیم بندی می‌شود:

1- ارتباط تحت شبکه و ساعت های POE

این نوع تجهیزات از طریق کابل شبکه با سرور مرکزی ارتباط برقرار می‌نماید و همچنین برق لازم جهت عملکرد را از طریق شبکه به صورت POE دریافت می‌نماید.

 

 2- ارتباط وایرلس

این نوع ارتباط برای اماکنی که امکان کابل کشی در محیط وجود ندارد، می‌توان انتخاب مناسبی باشد. ساعت مجهز به سیستم برق و یا باطری می‌باشد و به صورت بی‌سیم به شبکه متصل می‌شود و اطلاعات ساعت سرور را دریافت می‌نماید.

 

3- ارتباط صنعتی و زوج سیم

برای ایجاد ارتباط ما بین سخت افزارها و ساعت ها با سرور کلاک از یک زوج سیم تحت RS232 استفاده می شود. در برخی موارد این نوع ساعت دارای باطری بوده و در برخی دیگر از همان زوج سیم برای تغذیه و فعالیت ساعت استفاده می شود. امروزه استفاده از پروتکل RS232 کمتر شده است و فقط در برخی شرایط استفاده می‌شود. لیکن همچنان پروتکل های تحت RS485 بسیار متدوال بوده است و کلیه سخت افزارهای صنعتی در لایه فیلد توسط این پروتکل با سرور کلاک ارتباط بر قرار مینمایند. نمایشگر های ساعت های صنعتی نیز همچنان با استفاده از این پروتکل در حال تولید میباشند. استفاده از این پروتکل امکان Redundant شدن سیستم کلاک صنعتی را نیز میسر میسازد . 

 

گروه هوپیران ارائه دهنده خدمات مشاوره ، راه اندازی ، تامین و طراحی کلیه تجهیزات کلاک مرکزی و نمایشگرهای ساعت برای کلیه امکان با پروتکل های فوق میباشد و از ارائه خدمات یکپارچه و قابل اطمینان به کارفرمایان استقبال مینماید. 

 

خواندن 377 دفعه

logo-samandehi

Image
قیطریه، خیابان مهر اول غربی، خیابان شهید دکتر مسعودعلی محمدی، پلاک: 10، طبقه: سوم
info@houpiran.ir
021-22197122-26428086-22195498

مشاوره واتس آپ

WhatsApp: 09905397802

ایمیل ارتباطی

Info@houpiran.ir